Zorluk Seviyesi: Parkur Mesafesi: 7,5 km İrtifa: 300m Hava Durumu: 10°, Orta Güneşli Bitki Örtüsü: Çam Ormanı Ulaşım: Servis veya Araç Güzergah: Lüleburgaz-Yenidibek
 • Genel Bakış
 • Gezi Rotası
 • Fiyata Dahil Olanlar
 • Fiyata Dahil Olmayanlar
 • Rezervasyon
 • Merak Edilenler

Yürüyüş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yenidibek Göleti yakınlarından başlayacak olan yürüyüş parkurumuz, çevresinde bulunan çam ormanlarının içinden devam edecektir. Göleti oluşturan derelerin yanlarından yürünülmesi planlanan yürüyüşümüz gölet çevresindeki turumuzdan sonra son bulacaktır.

Görülecek Yerler: Yenidibek Göleti, Gölet çevresindeki çam ormanları, göleti oluşturan dereler. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Yol Yapısı: Toprak Yollar, Orman Yolları, Orman içi Patikalar, dere kenarı patikalar

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde bazı değişkenlikler olabileceğini unutmayalım.

Küçük sırt çantası: Gezi esnasında kişisel eşyalarınızı ve malzemelerinizi koyabileceğiniz sırtınızla uyumlu 20-30lt lik bir çanta işinizi görecektir.

Ayakkabı: Gezimizin büyük bir bölümü doğada geçeceği için doğa şartlarına uyumlu, sağlam, su geçirmez bir ayakkabı tercih etmeniz sizin yürüyüş esnasında rahat etmenizi sağlayacaktır. Özellikle doğa şartlarına uyumlu ayak bileğinizi saracak botları tercih etmenizi öneririz.

Tozluk: Doğa yürüyüşü içeren turlarda tozluk bulundurabilirsiniz. Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır.

Yağmurluk: Nereye giderseniz gidin yağmur yağabilir. Su geçirmez mont/ceket veya en pratik çözün panço kullanabilirsiniz. Panço sırt çantanız dahil sizi baştan diz altına kadar yağmurdan korur.

Baton: Doğa yürüyüşü içeren turlarda getirebilirsiniz.

Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.

Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak bir polar veya rüzgarlık işinizi görecektir. Mevsime göre mont bulundurunuz.

Alt: Sentetik kumaşlı rahat pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolonla da yürüyebilirsiniz.

İçlik: Eğer havanın soğuk olacağından eminseniz termal içliklerinizi giymelisiniz. Hem soğuktan koruyacaktır hem de terinizi dışarıya atmanızı sağlayarak kuru kalmanıza yardımcı olur.

Yiyecek Ve İçecek: Yanınıza yaklaşık 1 lt’lik bir su almayı unutmayın. Yanınıza atıştırmalık ve sizi zinde tutacak yiyecekler alabilirsiniz. Ceviz, fındık, çikolata v.s.

İlkyardım: Kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

Kişisel: Sizin için önemli olan ve ihtiyaç duyabileceğiniz kişisel eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

Hiçbir detay bulunamadı.

Gezi Programı

Sabah Hareket

Tarih : 5 Ocak 2020

Zaman : 08:00

Haydi Araçlara

Hareket Yerlerimiz: Bizim Yayla Şarküteri ve Otogar Işıklar

Yürüyüş Noktasına Varış

Tarih : 5 Ocak 2020

Zaman : 09:30

Yürüyüş Başlıyor

Yürüyüş başlangıç noktamıza ulaştıktan sonra yürüyüşe geçiyoruz.

Mola

Tarih : 5 Ocak 2020

Zaman : 12:00

Kısa Molalar

Yürüyüş esnasında kısa molalar verilecektir. Bu molalarda kahve, atıştırmalık yemek ve fotoğraf çekimleri ihtiyaçlar için durulacaktır.

Yemek

Tarih : 5 Ocak 2020

Zaman : 03:00

Acıktık

Yemeğimizi Yenidibek göletinin muhteşem manzarasına karşı yemeyi planlıyoruz.

Dönüş

Tarih : 5 Ocak 2020

Zaman : 17:00

Evlerimize Gidiyoruz

En geç 17:00-18:00 gibi dönüş yoluna geçmeyi planlıyoruz. Bu daha erken saatlerde de olabilir.

Ulaşım Bedeli (Servis veya Araç Yakıtı)

Yemek

Ekstra Yapılacak Herşey

 • Fiyat adı
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Grup (Min-Max)
  Fiyatlandırma
   
 • Fiyat adı Yeteişkin
  Başlangıç Tarihi Pazar 12 Ocak 2020
  Bitiş Tarihi Pazar 12 Ocak 2020
  1 - 2 Kişilik
   

Sabah kahvaltılarınızı evde yapabilirsiniz. Evde yapmıyorsanız hareket saatine kadar yapmış olmanızda fayda var. Sizin için özel herhangi bir yerde kahvaltı için durulmayacaktır.

Öğlen yemeği için herkes yanına sevdiği yiyecekleri almalıdır. Toplu yemek veya yiyecek alımı olmayacaktır. Yanınıza yürüyüş boyunca atıştırmalıklar almanızı öneririz. Meyve ve çikolata gibi. Ana yemek için belli bir noktada durulacaktır ve ateş yakılacaktır. Ateşte kolay pişen sucuk gibi yiyecekler alabilirsiniz. Veya ekmek arası hazırlayıp evden de getirebilirsiniz. Yemek tamamen sizin ağız zevkinize kalan birşey.

Ücret sadece ulaşım için toplanmaktadır. Katılımcı sayısına göre araç ve yakıt masrafı paylaştırılmaktadır. Bunun haricinde bir ücret ödenmemektedir.

Eğer lokasyonu bulabilecekseniz tabiki kendi aracınızla katılabilirsiniz. Tercihimiz herkesin aynı araçla gelmesi. Çünkü biri erken geldi biri geç geldi sıkıntısı yaşanabilmektedir.

Her alanda kural olduğu gibi bizim yürüyüşlerimizde de bazı kurallarımız mevcut. Genelde yola çıkmadan kısa bilgilendirme yapıyoruz ama en önemli kurallarımızdan biri yürüyüş grubumuz sırasında alkol v.b şeylerin getirilmesi ve içilmesi kesinlikle yasaktır.