Termal İçlikler Nedir, Ne İşe Yarar?

Termal içlikler soğuk havalarda vücut sıcaklık dengesini koruyan, üşümenizi engelleyen özel teknoloji ile üretilmiş kıyafetlerdir. Termal içlikler vücut terini bir üst katmana hızlıca aktarırken vücut ısınızın da %80’nin korunmasını sağlar. Kış soğundan korunmak için vazgeçilmez kıyafetlerden biridir.

termal içlikler

Termal İçlik Ne İşe Yarar?

Doğada sürekli hareket halinde olduğumuz zamanlarda vücudumuz terlemektedir. Sağlık açısından kuru kalmamız önemlidir. Vücudumuz ıslak kalırsa çabuk hasta olmamıza veya vücudumuzda ağrıların oluşmasına neden olabilir. Termal içlikler vücut terimizi çok çabuk dış katmana ilettiği için sağlıklı olmamızı sağlıyor.

Pamuklu ürünler sadece teri değil aynı zamanda vücut sıcaklığınızı da çok çabuk dış katmana aktardığı için üşümenize neden olabilirler. Termal içlikler özel teknoloji ile üretildikleri için vücut ısımızın %80’nini korumaktadırlar. Buda soğuk havalarda sıcak kalmamızı ve rahat hareket etmemize olanak vermektedir.

Dikkat!

Termal içlik kullanacakların dikkat etmesi gereken bir nokta diğer kıyafetlerinizin de içlik ile uyumlu olmasıdır. Termal içlikler teri bir dış katmana aktarır ama dış katman kıyafetiniz de nefes alma ve teri aktarma özelliği yoksa sıkıntı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.