Trakya’da Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Gezdiğim yerleri ayrı ayrı başlıklarda yazıyorum ama Trakya bölgesinde olan ve kamp yapabileceğiniz alanları tek başlık altında birleştirmek istedim. Burdaki alanlar tamamen bizim gezip gördüğümüz ve kamp yapılabilir dediğimiz yerler olup bazılarını beğenmeme ihtimaliniz olabilir. Çoğu doğal kamp alanı olup özel bir işletmeye ait değillerdir.

1. Kıyıköy

Hem ücretli hem de ücretsiz birçok kamp alanı bulunan Kıyıköy, şehirden fazla uzak olmasın, denizi olsun, ormanı da olsun diyenler için biçilmiş türden biryer. Denizde yüzebilir derelerinde gezinti yapabilir ve tarihi yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. Şehir ile iç içe olması nedeniyle kamp alanları biraz fazlaca kalabalık. Yaz mevsiminde değilde sonbahar ve ilkbahar mevsiminde gitmenizde fayda var. Ayrıntılı resim ve yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

2. Gökçetepe Tabiat Parkı

Edirne/Keşan ilçesinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı, yaz ayları dışında kafa dinleyebileceğiniz mükemmel bir kamp alanı. Yazın çok aşırı kalabalık olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Alan ile ilgili ayrıntılı bilgileri buradan ve bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

evciler göleti

3. Evciler Göleti

Evciler  göleti mükemmel manzarası ve çevresinde gezebileceğiniz  birçok yer olması ile benim en beğendiğim yerlerden biri. Tamamen doğal kamp alanı olması ile etrafta tuvalet ve içecek suyu bulmanız zor. Köyün yakın olması bir nebze ihtiyaçlarınızı giderebilmenize olanak sunuyor. Ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

4. Güneşli Göller

Güneşli Göller muhteşem doğası ve görsel güzelliği ile sizi büyüleyecek yerlerden biri. Son zamanlardaki ünü fazlaca kalabalık olması nedeni ile ilkbahar ve kışın gitmenizde fayda var. Yada erken giderseniz alanı boş bulabilirsiniz. Bulamasanız bile etrafında yeterli kamp yeri mevcut. Alan ile ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

5. Kastro

Kastro kamp alanı olarak en çok bilinen yerlerden biri diyebiliriz. Kamp alanı hem deniz hem de dere çevresinde olduğu için gerçekten güzel. Alan özel işletmeye ait ve yaz aylarında çok kalabalık olabilir. Sakin dönemlerde gitmekte fayda var. Ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

6. Çifte Kaynaklar

Şehirden ve kalabalıktan uzak biryer arıyorsanız Çiftekaynaklar tam size göre biryer. Gerçi son zamanlarda burasıda baya ünlendi. Alan tamamen doğal kamp alanı olduğu için herhangi bir tesis bulmanız zor. Bütün ihtiyaçlarınızı kendi imkanlarınız ile karşılamanız gerekiyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

7. Panayır İskelesi

Ulaşımı biraz tozlu olsada gittiğinize değecek doğal bir kamp alanı. İlkbaharda gittiğinizde hem kafanızı dinleyeceğiniz hem de denizi seyredebileceğiniz mükemmel manzaralar sunan bir yer. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bonus

One thought on “Trakya’da Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.