Laladere Kamp ve Piknik Alanı

Laladere Kamp ve Piknik Alanı

 

Bir haftanın daha yorgunluğunu ve stresini atmak ve bol bol oksijen almak için programımızı yaptık, rotamızı oluşturmuş bulunduk. Rotamız Korsan Koyu.

Laladere
Laladere

Rotamız Korsan koyu ama rotamızı tek noktaya yapmıyoruz. Yol üzerinde bulunan ve görmek istediğimiz yerleride geze geze gidiyoruz. Her zamanki gibi bütün rotayı bitirmek nasip olmuyor. Korsan Koyu’na ulaşamadan akşam oldu.

Doğa

İlk keşif yerimiz; Laladere Piknik alanı. Burası geniş bir alana kurulu olan içerisinde lokanta, piknik yerleri, oyun parkı, spor faaliyet alanları olan doğanın içerisinde bulunan çok güzel bir yer.

Sular

Havaların ısınması ile günübirlikçilerin ve şehirden bir günde olsa kaçmak isteyenlerin kaçış mekanı. Aynı zamanda özel günler için organizasyonlar da düzenleniyor burada. Piknik dönemlerinde giriş için belli bir ücret alınıyormuş.

Özel bir işletmeye ait olması nedeniyle çevre düzenlemesi yapılmış. Etrafta çer çöp yok. Paralı olmasının ve bakan insanların olmasının sanırım avantajı bu.

Piknik Masaları

İsterseniz piknik malzemelerinizi getirip kendiniz yapabilirsiniz, isterseniz de burada bulunan lokantada hazır yiyebilirsiniz.

Doğada Lokanta

Hem şehirden uzak hem de şehir imkanlarını aratmayacak imkanları olsun derseniz burası tam aradığınız gibi.

Oyun Parkı

Sadece piknik alanı olarak değil hemde çocuklarında güzel vakit geçirebilmeleri planlanmış. Onlar için park ve oyun alanları yapılmış.

Oyun Sahaları

Burasının benim için tek eksi yönü piknik ve tatil dönemlerinde çok kalabalık olması. Tabi kalabalıktan kaçmanın imkanı var. Orman içine ve dere boyuna kurulabilirsiniz. Alan çok geniş. İstediğiniz yerde piknik yapabilir, kamp atabilirsiniz. Bir ihtiyacınız olduğu zaman da lokanta ve diğer yerleri kullanabilirsiniz.

Benim tercihim genelde sessiz sakin zaman ve köşeler olur. Bu gibi yerlere ya sakin dönemlerde gitmeyi tercih ediyorum, ya da hafta içi.

Bahçeköy Camii

Bir diğer uğrak yerimiz yol üzerinde bulunan Bahçeköy. Yeşillikler içinde çok güzel şirin ve ufak bir köy. Burada Bahçeköy Camii’ne uğruyoruz. Heryerde manda yoğurdu satılıyor. Sanırım manda yoğurdu meşhur diyoruz ve manda yoğurdundan da alıyoruz.

Birkaç km daha giderseniz karadeniz kıyısına ulaşmış oluyorsunuz ve kamp yapabileceğiniz çok güzel bir alan olan Çamlıköy Tabiat Parkı’na (Kastro) ulaşıyorsunuz.

Koordinatlar:

Laladere Piknik Alanı: 41.539765, 28.013740

Bahçeköy: 41.546928, 28.049746

 

One thought on “Laladere Kamp ve Piknik Alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.