Laladere Piknik Alanı, Bahçeköy ve Kastro Gezisinden Kalanlar

Laladere Kamp ve Piknik Alanı

Bir haftanın daha yorgunluğunu ve stresini atmak ve bol bol oksijen almak için programımızı yaptık, rotamızı oluşturmuş bulunduk. Rotamız Korsan Koyu.

Laladere Piknik Alanı, Bahçeköy ve Kastro Gezisinden Kalanlar

Rotamız Korsan koyu ama rotamızı tek noktaya yapmıyoruz. Yol üzerinde bulunan ve görmek istediğimiz yerleride geze geze gidiyoruz. Her zamanki gibi bütün rotayı bitirmek nasip olmuyor. Korsan Koyu’na ulaşamadan akşam oldu.

Doğa

İlk keşif yerimiz; Laladere Piknik alanı. Burası geniş bir alana kurulu olan içerisinde lokanta, piknik yerleri, oyun parkı, spor faaliyet alanları olan doğanın içerisinde bulunan çok güzel bir yer.

Sular

Havaların ısınması ile günübirlikçilerin ve şehirden bir günde olsa kaçmak isteyenlerin kaçış mekanı. Aynı zamanda özel günler için organizasyonlar da düzenleniyor burada. Piknik dönemlerinde giriş için belli bir ücret alınıyormuş.

Özel bir işletmeye ait olması nedeniyle çevre düzenlemesi yapılmış. Etrafta çer çöp yok. Paralı olmasının ve bakan insanların olmasının sanırım avantajı bu.

Piknik Masaları

İsterseniz piknik malzemelerinizi getirip kendiniz yapabilirsiniz, isterseniz de burada bulunan lokantada hazır yiyebilirsiniz.

Doğada Lokanta

Hem şehirden uzak hem de şehir imkanlarını aratmayacak imkanları olsun derseniz burası tam aradığınız gibi.

Oyun Parkı

Sadece piknik alanı olarak değil hemde çocuklarında güzel vakit geçirebilmeleri planlanmış. Onlar için park ve oyun alanları yapılmış.

Oyun Sahaları

Burasının benim için tek eksi yönü piknik ve tatil dönemlerinde çok kalabalık olması. Tabi kalabalıktan kaçmanın imkanı var. Orman içine ve dere boyuna kurulabilirsiniz. Alan çok geniş. İstediğiniz yerde piknik yapabilir, kamp atabilirsiniz. Bir ihtiyacınız olduğu zaman da lokanta ve diğer yerleri kullanabilirsiniz.

Benim tercihim genelde sessiz sakin zaman ve köşeler olur. Bu gibi yerlere ya sakin dönemlerde gitmeyi tercih ediyorum, ya da hafta içi.

Bahçeköy Camii

Bir diğer uğrak yerimiz yol üzerinde bulunan Bahçeköy. Yeşillikler içinde çok güzel şirin ve ufak bir köy. Burada Bahçeköy Camii’ne uğruyoruz. Heryerde manda yoğurdu satılıyor. Sanırım manda yoğurdu meşhur diyoruz ve manda yoğurdundan da alıyoruz.

Kastro Sahil

Dağların ve ormanların arasından ilerliyoruz ve Kastro Sahile ulaşıyoruz. Burada kamp alanları ve piknik yerleri mevcut.

Kastro Sahil

Karadeniz her zamanki gibi. Bol bol dalga ve rüzgar. Sahil boyunda sadece biraz gezip resim çekiyoruz. Havası insanı üşütüyor.

Sahilden Dereye Bakış

En güzel yanı dağların arasından akarak gelen ve denizle buluşan deresi. Manzara mükemmel. Sıcak havalarda bu derede sandal ve deniz bisikletleri ile gezebilirsiniz. Hatta bu havada bile kampçılardan gezenler vardı. Botunu yanında getirmiş ve orman içine doğru yol alıyolardı.

Hayvan Dostlarımız

Bizim amacımız dere boyunda ve dağların kıyısında ormanın içinde yemeğimizi yemek olduğu için kamp alanına giriyoruz. Yine girişler ücretli ve biraz pahalı. Bu mevsimde bile bu kadar ücret alınıyorsa yaz mevsimini düşünemiyorum bile 🙂

Piknik

Alanda günübirlikçiler ve kampçılar mevcut. Kampçılar daha çok arka kısımlara kurulmuşlar. Daha sakin ve sessiz. Bizde sakin bir alan bulup kuruluyoruz. Hem dere kenarı, hem orman, hem de deniz. Muhteşem üçlü. Tek eksi havanın biraz kapalı olması. Eeee bu mevsimde bu kadar.

Kastro Kamp Alanı

Balık tutmak isteyenler olta takımlarını getirmeyi unutmasınlar. Ne çıkıyor bilmiyorum ama tutanlar balık çıkarıyordu. Bu gibi yerlere sanırım bu mevsimlerde gelmek lazım. Diğer zamanlarda aşırı kalabalık olma ihtimali olduğu için çekilmez sanırım. Doğayı dinlemeye geliyoruz değilmi…

Buralara geniş vakitlerde gidin etrafı bol bol gezin ve vakit geçirin. Gidilip görülmesi gereken yerler.

Koordinatlar:

Laladere Piknik Alanı: 41.539765, 28.013740

Bahçeköy: 41.546928, 28.049746

Kastro Sahil: 41.590177, 28.141456

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.