Karadeniz Korsan Sahilleri, Malatra Sahili ve Korsan Koyu

Mevsimlerin kışı gösterdiği ve karların yağıp her yeri bembeyaz kaplamasını beklediğimiz şu zamanlarda içinizi ısıtacak ve şimdiden yaz kampı planları yapmanızı sağlayacak yerler hakkında kısa bir yazı yazalım dedik. Belki de çoğunuz bu yerleri biliyor olabilir. Birde bizim gözümüzden bakmak isterseniz kısa içeriğimize hoşgeldiniz.

Bu yazımızda amacımız Çilingöz Tabiat Parkı ile Çamlıköy Tabiat Parkı arasında sizleri kısa bir tura çıkarmak. Buraya gelebilmek için izleyeceğiniz iki yol bulunuyor. Doğu yönünden gelenler için ilk durağınız Çilingöz Tabiat Parkı olucaktır. Biz Çilingöz Tabiat Parkını es geçip devam ediyoruz şimdilik. Amacımız doğal kamp alanlarına ulaşmak ve tanıtmak.

Çilingöz Tabiat Parkı yakınlarında bulunan birçok noktada kamp yapabilir veya kısa yürüyüşlerle dere çevrelerini orman içlerini keşfedebilirsiniz. Hoşunuza gidebilecek birçok yer bulacağınıza eminiz. Eğer devam etmeye karar verdiysek yolumuza çıkıcak ilk sahilimiz Malatra olucak.

Malatra Sahili ulaşımı zor olmamakla beraber biraz yorucu. Yoldan araç ile ulaşım maalesef bulunmuyor. Traktörünüz varsa tabiki sahile sıfır noktası olmasa da yakın bir kısmına kadar ulaşabilirsiniz. Benim tavsiyem aracınızı ve kendinizi tehlikeye atmadan ve aracı yol boyunda bırakıp, malzemeleri sırtlayıp biraz ter atmanız yönünde olucak. Eşyalarınızı bir kerede yüklenip götürün. Neden böyle yazdığımız giderseniz size sürpriz olsun 🙂

Burayı beğenmediniz ve devam ettiniz yoldan araçlarınız ile. Diğer güzel bir nokta Korsan Koyu. Sürpriz, maalesef buraya da araçla ulaşım bulunmuyor. Eee bu seferde nasibimizde yürümek var. İki yolu bulunuyor. Dilerseniz kolay yolu seçebilirsiniz. Veya daha zor olan dere içerisinden gitmeyi de deneyebilirsiniz. Bu tercihinizin size birkaç zorlu dere geçişi ikramı olacak. Ben ıslanmayı sevmem kendimi zorlayamam dediğinizi duyar gibiyim. O zaman buyrun üst kısımda yer alan orman yolu da sizin için.

İster Malatra sahiline gidin isterseniz Korsan Koyu tercihiniz olsun, dinlenmek ve kafa dinlemek için çok güzel yerler. Hangi dönemler kalabalık olur maalesef bilmiyorum. Nasibinize ne çıkar artık bilemeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.