Bolu Aladağlar Orman İşletme Misafirhanesi

Bolu dendiği zaman ilk akle gelen yerler, Yedigöller Milli Parkı ve Gölcük Tabiat Parkı olarak bilinir. Buralar doğa olarak gerçekten çok güzel yerler ancak doğaya dinlenmeye gidenler için fazlasıyla kalabalık yerler diyebiliriz. Sizlerde bizim gibi daha sakin yerler arıyor, sadece doğa seslerini duymak istiyorsanız biraz daha yukarılara yaylalara çıkmanız gerekiyor. Peki ilk önerimiz neresi derseniz Bolu Aladağlar bölgesini tavsiye edebiliriz. Tabiki böyle bir yere gidiyorsanız önceliğiniz korunaklı bir konaklama mekanı ve bizim için Aladağ Orman İşletme Misafirhanesi.

Aladağ Orman İşletme Misafirhanesi Nerede?

Aladağ Orman İşletme Misafirhanesi Bolu merkeze yaklaşık 28 km uzaklıkta ve yolunun tamamı asfaltlanmış ve neredeyse yaz kış ulaşım imkanı çok rahat. Yol üzerinde Gölcük Tabiat Parkı ve gezebileceğiniz birçok yaylanın ortasında yer almaktadır. Burada konakladığınız zaman çevresindeki birçok noktaya 3-5 km uzaklıkta kalacağınız için heryeri gün içerisinde rahatlıkla gezebilirsiniz.

Kısaca tarihçesine baktığımız zaman, aslında burası orman yangınlarına müdahele edebilmek için yapılmış yapay bir gölet çevresine kurulmuş tesis diyebiliriz. İçerisinde taş ve ahşap yapılar yer almaktadır. Evlerin büyüklükleri kapasite durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı evler 2-3 kişi kapasiteye sahip, bazıları ise birkaç aileyi rahat barındırabilecek dubleks yapılardan oluşmaktadır.

Evlerin içerisinde mutfak yer almaktadır. Tüpünüz, buzdolabınız, sıcak suyunuz yer alıyor. Soğuk havalar için neredeyse tüm odalarda soba yer alıyor ve yakmaya hazır odunda veriyorlar. Tabi 5 yıldızlı hotel konforu aramamak lazım. Güvenli barınacak yerim olsun etrafa rahatça ulaşımı olsun diyorsanız tam size göre.

Ailecek geldiniz ve çocuklar için ne gibi imkanlar var derseniz, yemyeşil doğası ve çimlerde rahatça oynayabilecekleri oyun parkı yer alıyor. İnsan başka ne isterki, istedikleri zaman kapının önüne çıkabildikleri, araç trafiğinin olmadığı çocuklarınızı takip etmek zorunda olmadığınız bir ortam. Tek dikkat etmeniz gereken yer göl çevresi ufak çocuklar için tehlikeli olabilir. Fazla ot olmasından dolayı yılan tehlikesi olabilir.

Uzun süreli konaklama için geldiniz ve yiyecek malzemeniz bitti ne yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Çok kolay hemen aracınıza atlıyorsunuz ve Bolu merkez yönüne doğru yola koyuluyorsunuz. 17km sonra birçok market, manav ve kasap karşınıza çıkacaktır. İhtiyacınız olan herşeyi buralardan rahatça tedarik edebilirsiniz. Etrafta lokanta v.s. varmı diye soruyorsanız yakınlarda hotel v.b. konaklama yerleri yer alıyor. Lokantaları var ancak dışarıdan yemek için müşteri alıp almadıklarını bilmiyorum.

Sonuç olarak yemyeşil ormanların içerisinde, şırıl şırıl akan suların çevresinde huzur bulmak istiyorsanız buraya uğramanızda fayda var. Tabiki etrafta orman içerisinde dolaşırken dikkatli olmanızda fayda var. Her an karşınıza yabani hayvanlar çıkabilir. Örnek ayı 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.