Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü, Sakarya ilinin Akyazı ilçesine bağlı Bıçkıdere köyünde yer alan doğanın içerisinde huzur bulabileceğiniz mükemmel bir yer diyebilirim. Aslında özel işletmeleri çok fazla yazmıyorum ama burası bence yazılmayı hak ediyor.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü nü internette Akyazı ve çevresinde nerelere gidebiliriz diye araştırırken bulduk. Aslında tanıtılan yer ile burası farklı yerler diyebilirim. Veya o zaman tanıtılan yer doğru zamanla işletenler değiştiği için aynı isimle birkaç yer açılmış olabilir. O zamanki ismi Serin Vadi diye geçse de yazıyı yayınladığımız dönemki ismi Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü olarak adlanıdırılmış.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Alana girdiğiniz gibi sizi sol tarafta atlar karşılıyor. Burada dilerseniz at binebiliyorsunuz. Arazi 50 dönümden oluşuyor, at ile gezmek eğlenceli olabilir. Tabi atları dışarıya çıkarmanıza izin verirlermi bilemiyorum. Alanda gezinen ufak bir midilli bulunuyor. Biz gördüğümüzde arazide geziniyordu. Yavru at zannettik önce.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyünde bizim için en güzel ikinci kısmı ağaçların arasından derenin aktığı ve etrafında oturabileceğiniz kamelyaların olduğu kısım. Niye ikinci dediğimi sonra anlatacağım çünkü alanda herkesin ilgisini çekebilecek başka yerler var. Burayı ilk gördüğümüzde piknik yeri olarak kullanıldığı anlatılıyordu. Mangal yapabileceğiniz, semaverde çay içebileceğiniz bir yer olarak anlatılmıştı.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyünde artık dışarıdan giripte piknik yapamıyorsunuz. İşte alanın en güzel kısmı burada başlıyor. Alana konaklayabilmeniz için Bungalov evler yapılmış. Bu evler 2+1 şeklinde 4 kişilik bir ailenin rahatlıkla konaklayabileceği tamamen korunaklı ayrı havuzlu olarak tasarlanmış. Havuzlarını kış dönemlerinde kullanabilmeniz için ısıtmalı olarak yapılmış. Tabi buranın yaz aylarının da öyle sıcak olmadığını düşünürsek ısıtıcılı olması çok mantıklı olmuş.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Evlerin içerisinde mutfak, banyo tuvalet dahil her türlü imkanlar bulunuyor. Banyo ve lavabolarda sürekli sıcak suyunuz bulunuyor. Dilerseniz yiyeceklerinizi dışarıdan alarak mutfağı kullanabilir veya dışarıdan da yemek söyleyebilirsiniz. Özellikle sabah kahvaltısını buradan istemenizi tavsiye ederim. Kahvaltıları serpme olarak geliyor ve biz çok beğendik. Verilen parayı hak ediyor fazlasıyla. Çoğu malzeme doğal olarak alandan temin ediliyor. Özellikle domates ve domates ile yapılan menemen mükemmeldi diyebilirim. En güzel yanı dediğim gibi havuzu. Sadece size ait olması ve dilediğiniz zaman havuza girebilmeniz çocuklar için özellikle çok eğlenceli oluyor. Havuzdan çıkmak istemeyeceklerine emin olabilirsiniz. Havuz çok derin değil, 160 cm derinliğinde ve çocuklar için güvenli diyebilirim.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

Alanda 5 adet bungalov var şimdilik. Tüm alanı sadece konaklama yapan müşteriler kullanabiliyor. Yani etrafta gezmeye çıktığınız zaman piknik alanlarında karşılaştığınız kalabalık yok. Bu zaten bizim istediğimiz birşeydi. Alan tamamen size ait diyebiliriz. Sadece atların olduğu alanda dışarıdan gelenlere hizmet veriyorlar.

Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyünde ileriye dönük çalışmalar devam ediyor. Lokanta için alan açılıyordu. Ne zaman biter bilmiyorum ama lokanta yapıldığı zaman neredeyse dışarıdan bağımsız hale gelicek diyebiliriz.

Bilgi ve Rezervasyon için +90 554 569 67 51 nolu telefonu arayabilirsiniz.

4 thoughts on “Bıçkıdere Doğal Yaşam Köyü

  1. Konaklama gerçekten çok güzeldi. Çalışanların ilgisinden de çok memnun kaldık. Fotoğraflarda göründüğünden çok daha güzeldi. Tekrar gelmeyi düşünüyoruz. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

    1. Merhaba, Ankaradan gelmek istiyoruz ama hiçbir iletişim bilgisi bulamadım internette, sizde herhangi bir telefon varsa yetkililere ait paylaşabilirseniz çok sevinirim,
      teşekkürler

  2. Konaklama personellerin hizmeti güler yüzü herşeyiyle çok güzeldi tekrar tekrar gelmeyi düşündük herşeyden memnun kaldık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.