Çerkezköy Çevresinde Nerelere Gidebilirsiniz?

Çerkezköy, Tekirdağ ilinin karadeniz özellikleri gösteren kısmında kalan daha çok sanayisinin fazlalığı ile bilinen bir ilçesi. Nüfusunu buraya çalışmaya gelen insanların oluşturduğu Çerkezköyün etrafında nereler var ne gibi etkinlikler yapabilirsiniz diye bilgiler verelim istedik. Sadece çalışmak olmaz bazen de çıkıp etrafımızdaki güzellikler ile ruhumuzu da doyurmamız gerekir.

danamandıra tabiat parkı

Kazak Gölü

Kazak Gölü, Kapaklı sınırlarında yer alan çevre düzenlemesi yapılmış ve sürekli temizliği yapılan mesire ve dinlenme yeri. Alanda birçok imkanı bir arada bulabilirsiniz. Mescid, çeşme, çocuk oyun alanları, tuvaletler, mangalınız için ateş yakma yerleri, piknik masaları sizler için alanda hazır. Aynı zamanda yeni evlenen ve fotoğraf çektirecek gençlerimizin de uğrak yeri. Çevre düzenlemesi güzel yapılmış alanda çay bahçeside bulunuyor. Gidip tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

İkiz Göller

Kazak Gölüne gittiniz ve biraz yapay geldi. Daha orman içinde tamamen doğal diyebileceğimiz aynı zamanda yaylaya benzeyen yapısı ile tam size hitap edebilecek bir yer. İkiz göller aslında biri ufak biri de irice bir gölden oluşuyor diyebiliriz. Ufak olan piknik ve kamp için daha uygun. Çünkü hemen yanında baya güzel diyebileceğimiz yayla vari alanlar barındırıyor.

İkinci göl ise biraz daha içeride olup hem mesire yeri olarak hemde kamp için ideal bir yer. Bu iki göl arasında güzel yürüyüş rotaları çıkarabilirsiniz. Buraların şehirden çok fazla olmasada uzak olduğunu doğanın içerisinde olduğunu söylemiştik. Bu nedenle buraya gelirken malzeme konusunda tedarikli gelmenizde kesinlikle fayda var.

Karamandere Kamp ve Mesire Yeri

Sizi göl kenarı da kesmedi ve akan su istiyorsunuz, dere kenarı bir yer arıyorsunuz. O zaman sizin için en güzel yerlerden biri burası. Gidiş yolu hem gözünüzü hem de gönlünüzü doyuracak bol ormanlarla kaplı. Nede olsa karadenize iyice yaklaştınız. Artık İstanbul il sınırları içine girdiniz. Burası daha çok yakınında bulunan Gizli Vadi ile bilinir. Mesire ve kamp alanı köyün hemen giriş yolu kenarında bulunuyor ve herhangi bir ihtiyacınızı rahatlıkla köyden karşılayabilirsniz. Özellikle köyde bulunan fırından ekmeklerinizi almanızı tavsiye ederim. Meydanda bulunan şifalı çeşmeyi de unutmamak gerekir.

Danamandıra Tabiat Parkı

Daha çok günü birlik piknik ve gezi yapmak için yer arıyorsanız buraya da uğramanızı tavsiye ederim. Buranın da İstanbul il sınırları içerisinde olduğunu belirteyim. Tabiat parkı özelliği olduğu için girişlerin ücretli olduğunu da belirtelim. Hatta biraz da pahalı 🙂 Alanın en güzel yeri göl kenarı. Çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Alanda tuvalet, mescid bulunuyor. Gıda türü malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekli.

Sinekli Gölü

Tabiat parkında rahat edemiyseniz buyrun size doğal bir alan. Adının sinekli göl olduğuna bakmayın, etrafına piknik masaları konulmuş güzelce piknik yapabileceğiniz ve şehre yakın bir yer.

çerkezköy

2 thoughts on “Çerkezköy Çevresinde Nerelere Gidebilirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.