Danişment Orman Kampı

Danişment Orman Kampı

Danişment orman kampı yazın denizcilerin diğer mevsimlerde ise kampçıların mekanı diyebiliriz. Buraya daha önceden Kasım aylarında kamp için gelmiştik. Ama o zaman etraf şimdiki gibi yemyeşil değildi. Yazın gelen birçok misafirin ve kalablığın gezmesi ateş yakması ile çimler kurumuş. Bahar buraya gelmek için en iyi mevsim diyebiliriz. Yaz ve yazın sonu gelirseniz bazı eksikliklerle karşılaşabiliyorsunuz. Bahar aylarında tuvaletler tertemiz, etrafta çer çöp çok fazla yok. Yani buraya gelmek için bahar ve yaz başlangıcını seçmenizi tavsiye ederim.

 

Alan Özellikleri

 • Bulaşıkhane
 • Çadır Kamp Alanı
 • Elektrik
 • Deniz Kenarı
 • Güvenlik
 • Kamp Ateşi Yakılabilir
 • Etrafta Odun Bulabilirsiniz

 • Tuvalet
 • Yaz Sezonda Açık Olan Market
 • Su
 • Yaz Sezonda Açık Olan Duş Alanları
 • Telefonlar Çekiyor
 • Yaz Sezonunda Açık Olan Lokanta
 • Denize Girilebilir

İletişim Bilgileri

Adres:            Edirne / Keşan / Danişment Köyü

Web Sitesi:  http://danisment.tabiat.gov.tr/

Koordinatlar

13 thoughts on “Danişment Orman Kampı

 1. 2017 de kamp yaptım ama yukarıda alan hizmetlerinde yazdığı gibi odun bulunabilir kamp ateşi yakılabilir şıkları tamamen yalan yetkililer ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğunu söylediler
  Bilgilendirme yaparken lütfen doğru bilgi paylaşalım

  1. Çok kalabalık dönemlerde izin verilmiyor olabilir. Ben yaz ortasında buralarda hiç kamp yapmadım. Gittiğimiz dönemler genelde ilkbahar olduğu için etrafta odun sıkıntısı yoktu ve ateş konusunda kimse gelipte birşey demedi. Görmediğimiz, uygulamadığımız hiçbir şey için yazı yazmıyorum. Dediğim gibi çok kalabalık olduğu dönemlerde izin verilmiyor olabilir

  2. Şuan buradayımheryer duman altı çayını yapan mangalını yapan insanla dolu bence siz yanılıyorsunuz

   1. Yukarıda yazan arkadaş belkide büyük kamp ateşinden bahsetmiş olabilir. Yaz dönemlerinde etrafında kuru olması nedeniyle büyük ateş yakılmasına izin verilmiyor olabilir.

  1. Sakin zamanlarda etrafı rahatsız etmediğiniz sürece kimse pek birşey demiyor. Fiyat en son 40,00TL (Çadır başı alınıyor kişi değil) idi.

 2. Acaba tesiste mescit var mı? Çadırda namaz kılmak zor bayanlar açısından zor olur mu?

  1. Alanda hatırladığım kadarı ile mescid bulunmuyor. Bahar ve sonbahar dönemlerinde fazla insan olmadığı için namaz kılmak sorun olmuyor. Ama yaz döneminde fazlaca kalabalık olabileceği düşüncesindeyim. Çadırınız geniş ve yüksek ise sıkıntı çekmezsiniz. Belkide yeni dönemde mescid yapılmış olabilir. Yanlışda bilgi vermek istemiyorum.

 3. Bayramin 2. Günü ailecek gitmeyi düşünüyoruz fakat birinden duydum halka kapandı özele gecti herkezi almıyorlar dedi dogrumu acaba birde wifi varmı teşekkürler.

  1. Özele geçse bile eğer dolu değilse almama gibi bir ihtimalleri yok. Bayramda emin olun ağzına kadar dolu olucaktır. Bayramda böyle yerler çok kalabalık oluyor. Wifi varmı bilmiyorum. Ama cep telefondan internete bağlanabilirsiniz.

 4. iyi günler kolay gelsin iletişim bilgilerinize ulaşamadım. numaranız yok geldiğimizde yer bulamama giib bir durumla karşılaşma olasılığımız var mıdır ? bir kaç bilgi almak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim . iyi çalışmalar.

  1. Buranın işletmesini biz yapmıyoruz. Biz sadece gezdiğimiz gördüğümüz yerler hakkında bilgiler veriyoruz. Eğer sormak istediğiniz birşeyler varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Tatiller bitti pek kimse kalmaz artık. Herkes yavaş yavaş dönüş yapmaya başlar diye düşünüyorum. Yer bulmama ihtimaliniz olmaz diye düşünüyorum. Ama her zaman b planınızın olmasında fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.