Doğa İçin Uç (Drone)

Vimeo sitesinde videoları seyrederken ”Doğa için uç” diye bir videoya denk geldim. Bu video Türkiyenin güzelliklerini değişik bir açıdan seyretmemiz için havadan çekilmişti. Çok hoşuma gitti ve bu videoyu oluşturan hakkında ufak bir araştırma yapmaya karar verdim. Kısa bir araştırmadan sonra aslında bu videonun bir proje olduğunu ve Türkiye’nin güzelliklerini herkese göstermek adına yapıldığını gördüm. Değişik şehirlerde bulunan doğa güzelliklerinin her video için maksimum 25 videonun birleştirilmesinden oluşuyor. Projenin 2. ve 3. bölümleride en kısa zamanda yayınlanacakmış. Bunu projeyi başlatan ve videoları oluşturan Mustafa Kaçan isimli arkadaştan öğrendim. Ayrıca bu video sayesinde araştırma yaparken DroneTürk diye bir grup keşfettim.

Drone kısaca ufak bir hava aracı. Buna kameralar entegre edilerek görüntü kaydedilmesi için kullanılıyor. Değişik amaçlar için kullananlar olsa da genelde görüntü kayıtları için kullanılıyor. Zaten çoğunuzun bilgisi vardır. Projenin devamı yayınlandıkça videoları buraya eklicem. Bu siteden de bilgi alabilirsiniz.

Sizleri projenin 1.si ile başbaşa bırakıyorum.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.