Doğaya Kaçış

Doğaya Kaçış

Öncelikle sayfama hoş geldiniz. Neden böyle bir site oluşturdum, neden gezdiğim yerleri paylaşıyorum kısa kısa olarak bu yazımda sizlere anlatmaya çalışıcam.

İlk zamanlar ben de çok fazla gezen biri değildim. Ancak imkan olduğu zamanlar ya da ihtiyaç olduğu zamanlar gezmeye çıkıyordum. Bu gezmelerde daha çok alışveriş alanları oluyordu. Bir gün internette gezinirken yaşadığım yere yakın bir yer gördüm ve buraya gidip burayı görmeliyim dedim. Ve sonra devamı geldi. Tabi bu gezilerim artık alışveriş merkezlerine değilde çoğu insanın bilmediği ve gitmediği yerler olmaya başladı. Öncelikle kendi yaşadığım yere yakın yerleri gezdim. Ve bu gezi alanını sürekli imkan dahilinde genişletiyorum.

Sanırım bu doğada gezme isteği doğup büyüdüğüm yerden kaynaklanıyor 🙂 Yedi yaşına kadar etrafımda ağaçlar, hayvanlar, sular vardı. Küçücük yaşımda ormanda zaman geçirirdim. Hatta babam ağaçlardan bıçak, çatal v.b şeyler yapardı.

Bu sitede gezdiğim yerlerin ayrıntılı resimlerini, açıklamalarını, haritalarını ve koordinatlarını bulacaksınız. Ara ara değişik yazılarda yazmayı düşünüyorum.

”Siz de şehrin karmaşıklığından, stresinden, yorgunluğundan bıktıysanız; kendinizi doğaya salın. Suları, ağaçları, bitkileri ve hayvanları kendi yaşam alanlarında izleyin ve tefekkür edin.”

Gittiğiniz yerleri lütfen temiz bırakın. Evimizi nasıl temizliyorsak oralarıda temizleyelim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.