Fenerbahçe Topuk Yaylası ve Göleti

Topuk Yaylası ve Göleti Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hizmete açılmış olup Düzce ilinin Kaynaşlı ilçesine bağlı Bıçkıyanı Köyü yakınlarında yer almaktadır. Yayla rakımı yaklaşık 1280 m’dir. Yaylada Uefa standartlarında spor tesislerinin yanında konaklama için de imkanlar bulunmaktadır.

Topuk Yaylası

Topuk Yaylasından Sinekli Yaylası, Odayeri Yaylası, Abant Gölü ve Samandere Şelalesine de ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada treking, bisiklet turları, doğa fotoğrafçılığı ve kampçılık faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Topuk Yaylası

Bizim gibi topuk yaylası görme hayali ile gidipte girişte jandarma çevirmesi ile karşılaşırsanız ve içeri giriş yapamayacağınızı söylerlerse hemen üzülmeyin, burası kadar olmasa da ona yakın güzellikte bir yer daha var. Dipsizgöl Köyü Çamlıpınar Göleti. Dağların arasından akan derelerin oluşturduğu gölet topuk yaylasına girememenizin üzüntüsünü alıp sizi huzurlu doğanın kollarına bırakmaya yetecektir.

Çevresinde kısa yürüyüş yapabileceğiniz ve bu yürüyüşleri uzatmak isterseniz de orman içi yollara girerek doğa ile kucaklaşabileceğiniz faaliyetler yapmanızı sağlayacaktır. Hele bir de döneminde giderseniz Orman gülleri ile çevrilmiş mis gibi doğada bulabilirsiniz kendinizi.

Hatta imkan varsa bütün yolları yürüyerek gezmek sizi ayrı bir dünyaya sokacaktır. Bazı noktalarda çimlere yayılıp manzaraya dalmak hatta bütün gününüzü manzaraya bakarak geçirmek isteyebilirsiniz.

Topuk Yaylası

Ayrı ayrı güzellikler sunan Topuk Yaylası ve çevresine gitmediyseniz zaman kaybetmeden buraya özel bir rota çıkarabilirsiniz. Eğer birkaç gün burada kalmayı planlıyor ve kamu personeli iseniz Bolu Polis Evi konaklamak için tercih edebileceğiniz ilk noktalardan biri. Ormanın içerisinde güvenli ve huzurlu bir ortam. Özellikleri yemekleri gerçekten müthiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.