Kendinden Ayaklı Pratik Pişirme Izgarası

Gezginlerimizin en büyük sorunlarından biri yemek pişirirken yada mangal yaparken, eğer yanımızda büyük mangal taşımıyorsak, ki çoğumuz çok yer kaplamasından dolayı taşımamayı yeğliyoruz, yaktığımız ateşin etrafına ızgaramıza ayak olarak koyacağımız düzgün taş bulamamak yada bulsak bile içinin ıslak olmasından dolayı patlama riskinin olmasıdır. Uzun zamandır bu soruna pratik bir arayışta olduğum ve bulduğum pratik ayaklı ızgarayı sizlere tanıtmak istedim. Bulunca hemen almıştım.

Kendinden Ayaklı Pratik Pişirme Izgarası

Kullanımı çok pratik. Yaktığımız ateşimiz kor olduktan sonra malzememizi ızgaramıza yerleştiriyoruz ve ızgaramızı kor un üzerine koyuveriyoruz. Bunu yapanlar ayaklarını yeterli yükseklikte yapmışlar ve etlerimizi yakmadan pişirebiliyoruz. Her iki yönünde yer alan ayakları sayesinde de etlerimizi kendimiz çevirmek zorunda kalmıyor ızgaramızın diğer yönünü çevirip ateşin üzerine koyuveriyoruz.

Kullanımı gerçekten çok basit. Fazla yer kaplamıyor. Ağırlık yapmıyor. Temizlemesi kolay. Gezilere giderken yanımdan ayırmadığım malzemelerden biridir kendisi. Bir aileye yada 4-5 kişiye yeticek malzeme pişirebilirsiniz.

Eğer imkanınız varsa ürünü geliştirebilirsiniz. Boyut açısından yada değişik işlevsellikler katılarak. Bu tamamen merak ve imkan meselesi.

Şimdiden afiyet olsun.

Nereden Temin Edilir?

Bulunduğunuz bölgedeki mangal malzemeleri satan yerden, avm lerden ya da internette bulabilirsiniz. Fiyatlar değişiklik göstermektedir. İyi bir araştırma ile uygun fiyatlı olanları yada indirimde olanlarını bulabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.