Kısa Keşif; Kırklareli Baraj Göleti

Geçenlerde eşimin işleri için Kırklareli merkeze gittik. Eşimin işi saat 16:00 gibi biteceği için ilk etapta çok yorgun ve uykumun olmasından dolayı yeşil bir alan bulup yatar uyurum diye düşündüm. Ufak bir araştırma ile yakın çevrede nereye gidebilirim diye bakınırken DSİ piknik alanını gördüm ve oraya gitmeye karar verdim. Yolu güzel ve yakın. Ama giriş ücretli. Görevli personelden izin alıp kısa bir tur atayım dedim. Alan piknik için yapılmış ve Wc, mescid ve lokanta türü yerler mevcut. Mangalınızı yakabileceğiniz yerleri bile var. Neyse ben burayı çok fazla beğenmedim ve baraj göleti etrafında keşfe çıkayım dedim. Bu taraftan geçiş olmadığı için Pınarhisar yolu üzerinden giriş yaptım ve orman içinde biraz dolaştım. Aslında etrafında gezilecek çok mesafe var ama kısıtlı vakitle ancak bu kadar oldu. Sadece önkeşif yapmış oldum 🙂

Koordinatlar

Devlet Su İşleri Piknik Alanı:  41.741800, 27.273067

Baraj Etrafı Gezi:  41.737907, 27.288478

Baraj Etrafı Gezi:  41.740059, 27.286180

2 thoughts on “Kısa Keşif; Kırklareli Baraj Göleti

  1. DSİ’nin altından toprak yoldan ilerlediğinizde arıtma tesislerini görüceksiniz, hemen aşağısında papazın değirmeni denilen bir kalıntı mevcut derenin kıyısında birdaha yolunuz düşerse muhakak gidip görün derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.