Kömür Limanı

kömür limanı

Kömür Limanı Gelibolu’nun Fındıklı köyü yakınlarında yer alan yukarıdan baktığınızda mükemmel bir manzaraya ve görüntüye sahip bir yer. Yukarıdan bakınca gerçekten insanı büyülüyor. Birde aşağıya inince durum aynı olsa mükemmel olucak. Yukarıdan sanki kimsecikler yokmuş gibi geliyor ama aşağıya indiğinizde arabayı koyucak, çadırı kurucak en ufak yer bulmanız pek olası görünmüyor. Yaklaşık 7-8 km lik bozuk bir yolun sonunda birde kalabalığa geldiğinizde ne yapsam diye düşünmeye başlıyorsunuz. O kadar ağaçlık görünen yerde gölge yer yok. Ağaçlık kısma girme ihtimaliniz pek yok. Düzen tertip yok. Haa en önemli noktayı söylemeyi unutuyordum paralıolmuş… Giriş yapıyorsunuz ve gezinirken arkadaş geliyor ve kaç kişi kalıcaksınız diyor. Kişi başı 30 tl cik istiyor. Tamam parayı anladım kiralamışsın ama etraf düzeni olsun. Çadır alanlarını ağaçların altına ayarlat. O kadar para ver ve güneşin altında çadırın içinde piş. Ağaçların olduğu yerler çok güzel bir şekilde düzenlenebilir ve tam kamp alanı olabilir, belki ileride olur ama şuan hiçde kafa dinlemelik bir yer olarak durmuyor.

İlk defa bir yer hakkında bu kadar olumsuz konuştum sanırım. Daha önceleri deniz kenarı olan yerlere genelde bahar aylarında giderdim ve üç beş kişi haricinde kimse olmazdı. Bu sefer çok kalabalık görünce o güzelim görüntü uçtu gitti ?

Yine de gitmek isteyenler için birkaç ekstra bilgi de vereyim. Denizi çok güzel ama kayalık, deniz ayakkabınız olmadan gitmeyin. Alanda ufak tefek büfe,kafe türü yerler gözüme çarptı ama insanlar daha çok alkollü içecekler tüketiyorlardı. Yemek türü şeyler varmı çok dikkat etmedim. Siz yine de tedarikli ve hazırlıklı gidin derim.

Koordinatlar

Kömür Limanı: 40.455495, 26.510709

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.