Küküler Tabiat Parkı

Küküler Köyü Tabiat Parkı, Edirne ilinin Süloğlu ilçesine bağlı Küküler Köyü yakınlarında yer almaktadır. Süloğlu ilçesinin doğa turizmden pay alabilmek için Avrupa Birliği Green Future projesi ile ortaklaşa yapılan tabiat parkıdır. Tabiat Parkı yaklaşık 64bin metrekarelik yeşillikler içerisinde yer almaktadır.

Küküler Tabiat Parkı
Lokanta Manzarası

Küküler Tabiat Parkı, Süloğlu anayolu üzerinde yer almaktadır. Alana girişte sizi ilk karşılayacak olan göl manzarası eşliğinde Lokanta bulunuyor. Bizim gittiğimiz dönemde lokanta kapalı haldeydi. Birkaç haftaya işletmeye açılacağı bilgisi verildi. Lokantayı geçtiğinizde ise konaklama yapabileceğiniz bungalov evler yer alıyor. Bungalov evlerinin fiyatları konusunda bir bilgimiz olmamakla birlikte bilgi edindiğimiz zaman siteye ekleme yaparız diye umuyorum ki unutmazsam :). Hatırlatmak isterseniz yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Küküler Tabiat Parkı
Bungalov Evler

Bungalov evler göl çevresine kurulmuş. Evler tek katlı olarak inşa edilmiş. Teraslı ve çift katlı balkonlu olarak inşa edilebilir ve daha çok misafirin ilgisini çekebilirdi. Evlerin kendine ait bir balkonu veya terası bulunmuyor. Belki sonradan yapılabilir. Perdeleri açık olandan içerisine baktığımızda tek kişilik 2 yatak bulunduğunu gördük. Diğerleri farklı özellikte olabilir.

Küküler Tabiat Parkı
Küküler Göleti

Küküler Tabiat Parkı içerisinde piknik yapabilmeniz için masalar ve mangal yakabileceğiniz alanlar oluşturulmuş. Tabi minik misafirler de düşünülmüş. Çocukların oyun oynaması için parklar alan içerisine birkaç noktaya konumlandırılmış vaziyette. Alanda bulaşıklarınızı yıkayabilmeniz için çeşmeler de konumlandırılmış. Hem bayan hem de erkekler için tuvaletler de unutulmamış. Yani hem çadır kampı hem de karavan ile kamp yapabilmeniz için hemen hemen her şey yapılmış diyebiliriz.

Küküler Tabiat Parkı
Seyir Terası

Gelelim alanın en güzel yerine; tabiki 3 katlı diye hatırladığım gözlem kulesi. Gözlem kulesinin tek kötü yanı merdivenlerinin çok dik olması ve minik misafirler için riskli olması. Balkonlar çok güvenli gelmedi. Özellikle çocuklarınızla çıkacaksanız çok dikkatli olmanızda fayda var.

Alanda Yapılabilecek Faaliyetler Neler?

Burada kampçılık, doğa fotoğrafçılığı, karavan kampçılığı, doğa yürüyüşü gibi faaliyetleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Hemen arka kısımda yer alan orman gerçekten güzel ve yürüyüş için çok uygun gibi duruyor. Alanda gördüğümüz tek eksik yönü göl içerisinde yer alan bol bol plastik çöpler. Bunların temizlenip etrafının yürüyüş için uygun hale getirilmesi gerekiyor bizce. Diğer bir nokta göl çevresi yakınında konaklayacaksanız sineklere hazırlıklı olun.

İyi keşifler…

Bilgi İçin:

http://suloglu.gov.tr/kukuler-tabiat-parki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gezgin Aile İle Tanışın! - TrakyaGezi web sitesinin bizimle yapmış olduğu e-söyleşi için tıklayınız!
+ +
%d blogcu bunu beğendi: