Küküler Tabiat Parkı / Küküler Köyü Orman Parkı

Küküler Köyü Tabiat Parkı, Edirne ilinin Süloğlu ilçesine bağlı Küküler Köyü yakınlarında yer almaktadır. Süloğlu ilçesinin doğa turizmden pay alabilmek için Avrupa Birliği Green Future projesi ile ortaklaşa yapılan tabiat parkıdır. Tabiat Parkı yaklaşık 64bin metrekarelik yeşillikler içerisinde yer almaktadır.

Küküler Tabiat Parkı
Lokanta Manzarası

Konaklama

Kükükler köyü orman parkına günübirlik gelebileceğiniz gibi orman içerisinde konaklamalı da kalabilirsiniz. Alanda karavananızla konaklayabileceğiniz gibi isterseniz çadırınız ile de konaklayabilirsiniz. Eğer ikisi de yok ben rahatıma düşkünüm hiçbirşeyle uğraşmak istemiyorum herşey hazır olsun derseniz alanda bulunan bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Bungalovlar 2-3 ve 4 kişilik kapasiteye sahiptir. Gölet manzaralı ve yeşillik içerisinde huzurlu birkaç gün geçirmenizi ve şehrin yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır.

Küküler Tabiat Parkı
Bungalov Evler

Bungalov evler göl çevresine kurulmuş. Evler tek katlı olarak inşa edilmiş. Teraslı ve çift katlı balkonlu olarak inşa edilebilir ve daha çok misafirin ilgisini çekebilirdi. Evlerin kendine ait bir balkonu veya terası bulunmuyor. Belki sonradan yapılabilir. Hatta özel korunaklı ve ısıtmalı havuz imkanı da sunabilirlerse aileler için tercih sebebi olacaktır.

Küküler Tabiat Parkı
Küküler Göleti

Küküler Tabiat Parkı içerisinde piknik yapabilmeniz için masalar ve mangal yakabileceğiniz alanlar oluşturulmuş. Tabi minik misafirler de düşünülmüş. Çocukların oyun oynaması için parklar alan içerisine birkaç noktaya konumlandırılmış vaziyette. Alanda bulaşıklarınızı yıkayabilmeniz için çeşmeler de konumlandırılmış. Hem bayan hem de erkekler için tuvaletler de unutulmamış. Yani hem çadır kampı hem de karavan ile kamp yapabilmeniz için hemen hemen her şey yapılmış diyebiliriz.

Küküler Tabiat Parkı
Seyir Terası

Gelelim alanın en güzel yerine; tabiki 3 katlı diye hatırladığım gözlem kulesi. Gözlem kulesinin tek kötü yanı merdivenlerinin çok dik olması ve minik misafirler için riskli olması. Balkonlar çok güvenli gelmedi. Özellikle çocuklarınızla çıkacaksanız çok dikkatli olmanızda fayda var.

Karınınız Acıktı Ne Yiyebilirsiniz?

Alanda bulunan lokantada gölet manzaralı sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz. Serpme Kahvaltı veya istediğiniz çeşit ile kahvaltınızı ister lokantada isterseniz de konakladığınız bungalovda yapabilirsiniz.

Eğer akşamda yemek yapmak istemiyorsanız ızgara çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz. Daha fazla bilgiye aşağıda bıraktığımız instagram hesabında yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Alanda Yapılabilecek Faaliyetler Neler?

Burada kampçılık, doğa fotoğrafçılığı, karavan kampçılığı, doğa yürüyüşü ve at binme faaliyetleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Hemen arka kısımda yer alan orman gerçekten güzel ve yürüyüş için çok uygun gibi duruyor. Alanda gördüğümüz tek eksik yönü göl içerisinde yer alan bol bol plastik çöpler. Bunların temizlenip etrafının yürüyüş için uygun hale getirilmesi gerekiyor bizce. Diğer bir nokta göl çevresi yakınında konaklayacaksanız sineklere hazırlıklı olun.

İyi keşifler…

Bilgi İçin:

KÜKÜLER KÖYÜ ORMAN PARKI (@kukulerkoyuormanparki) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.