Kula Köyü Yürüyüş Parkuru

Parkur Hakkında

Parkurumuza köy içerisinden başlıyoruz. İster parkur yönümüzü Kocayazı tarafından ilerleyerek devam edebiliriz, istersek sınıra doğru uzanan dağlar yönünden de başlayabiliriz. Hangi yönden başlarsak başlayalım parkurumuzda inişli çıkışlı noktalarımız olacaktır. Bizim tavsiyemiz köy içerisinden başlamak olacaktır. Parkurda bol bol orman içi yürüyüş vardır. Dereye ve orman havasını bol bol teneffüs edebileceksiniz. Rotanın sonunda yer alan piknik alanında da dinlenip dönüş yoluna geçebilirsiniz.

Parkur Yürüyüş Mesafesi

Parkurun yürüyüş mesafesi yaklaşık 10 km diyebiliriz. Tabi inişli çıkışlı alanları da hesaba katarsak 12-13 km kadar tutabilir.

Parkur Zorluk Durumu

Parkurun hemen hemen tamamı araçlarla bile gidebileceğiniz orman içi yollarda geçiyor. Yürümesi kolay olan bir parkur diyebiliriz.

Neler Görülebilir?

Parkur müthiş orman manzarası ile başlıyor ve dere kenarlarından devam ediyor. Bol bol orman ve dere görebileceğiniz anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.