19 Haziran 2024

Ulaşım Aracım (Subaru Xv)

Sürekli dağ-tepe geziyoruz. Birazda nasıl bir ulaşım aracı kullandığımızı ve bu aracın eksilerini ve artılarını sizlerle kısaca paylaşmak istiyorum. İlk aracımın hem aileye ufak gelmeye başlaması hemde dağ/bayır gezerken yeterli olmaması nedeni ile arayışa başladım.

Kriterlerim;

  • Fazla arıza çıkarmayan
  • Sağlam
  • Güvenli
  • Uzun yıllar kullanabileceğim
  • Geniş mekan
  • Arazide rahatlıkla kullanabileceğim
  • Yerden yüksek olması
  • Fazla pahalı olmaması

Bu kriterler daha genişletilebilir ama belli başlı kriterlerim bunlardı. Uzun arayışlar sonucunda bu kriterlerimin hemen hemen hepsini ve hatta daha fazlasını karşılayan subaru xv modelini almaya karar verdim. Subarunun simetrik dört çeker ve boxer motorunu bilmeyeniniz yoktur. Hemen hemen bütün modelleri simetrik dört çeker araçlardan oluşan bir marka. Xv modeli 1.6 boxer motora sahip olması nedeni ile hem vergi hemde yakıt yönünden çok büyük avantajlara sahip. Uzun yolda 4.4/100 ortalama yakalayabilirsiniz. Bu ortalama dört çeker  araç için mükemmel.

Araç benim gibi ailece gezen ve çok zor off-road rotalarına girmeden gezinen ve şehirde de rahatça kullanabileceğiniz mükemmel bir araç. Kullanmaya başladıktan sonra kesinlikle bırakamayacağınız bir araç.

Aracı genelde bilenler ve bağımlıları alıp kullanıyor. Kış şartlarında simetrik dört çekeri sayesinde mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Ben aracımı çok zorlamadığım için zorlu koşullarda test etmedim. Ama izlediğim videolarda zorlu şartlardaki performanslarını gördüm. Kaliteli, güvenli, sağlam bir araca binmek ve aynı zamanda dağ tepe gezmede kullanmak için arıyorsanız düşünmeden gidip test edin derim.

Araç hakkında ayrıntılı bilgiye bu videodan ulaşabilirsiniz.

Benim için tek negatif kısmı yedek parçalarının pahalı olması ve servis ağı. İstanbula gidip gelmesi benim için sıkıntı oluyor 🙂  Yetkililere buradan sesleniyorum. Trakya bölgesine bayii ve servis istiyorum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.