Verilen Koordinatları Kullanarak Yol Bulmak

Gezi yazılarımın sonlarında vermiş olduğum koordinatları kullanarak yol bulmayı bilen çok kişi olduğu gibi, koordinatları nasıl kullanacağını bilmeyen kişilerde olabileceğini düşündüğüm için kısaca nasıl kullanabileceğimiz hakkında bilgi vermek istedim. Günümüzde herkesin aracında navigasyon ve akıllı telefonlar mevcut. Ben hem navigasyon ile hem de akıllı telefon ile kullanmayı anlatıcam.

Verilen Koordinatları Kullanarak Yol Bulmak

Navigasyon İle Koordinatları Kullanmak

Benim araç navigasyonum tomtom ve sizlere bunun üzerinden anlatım yapıcam. Burada püf noktası navigasyonun enlem/boylam özelliğinin olması. Eğer cihazınız bunu desteklemiyorsa maalesef koordinat kullanamıyoruz. Bu yüzden cihaz alımı yaparken enlem/boylam özelliğinin olmasına dikkat ediniz.

  • Cihazımızı açıyoruz
  • Rota Planla tıklıyoruz
  • Enlem Boylam tıklıyoruz
  • Koordinatları giriyoruz. Siz sadece verdiğim koordinatları girin harf yada herhangi birşey yazmanıza gerek yok. cihaz kendi yazıyor. Sadece verdiğim şekilde yazın. Tamam dedikten sonra boylamıda yazıyoruz. Ve rota hazır.

enlemboylam

boylamsonuc

Akıllı Telefonlar ile Koordinatları Kullanma

Google’ın haritaları hemen hemen herkeste yüklü olduğu için bunun üzerinde anlatım yapıyorum.

  • Haritaları açıyoruz
  • Google Haritalarda ara kısmına koordinatımızı verdiğim şekilde yazıyoruz. Altta çıkan araç ikonuna tıklıyoruz ve rotamız hazır oluyor. Tabiki gps özelliğinin aktif olması ve internetimizin açık olması gerekiyor.

Koordinatı GirmeRota Oluşturma

İyi gezmeler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: