Volçan Köprüsü Parkuru

Parkur Hakkında

Parkur başlangıç noktası olarak aslında birkaç değişik nokta belirlenebilir. Boztaş köyü yakınları, Yiğitbaşı köyü yakınları veya İncesırt Köyü tarafları seçilebilir. Bizim tavsiyemiz ise Boztaş köyü ile Yiğitbaşı köyü arasından bir noktadan başlamak. Hem yürümesi yakın hem de yol boyunca birçok güzel noktanın sizi etkileyecek olması. Yani sadece yürümek değil, geçtiğiniz noktalarında güzel olması gerekli…

Yürüyüş Mesafesi

Başladığınız noktaya ve bitirdiğiniz noktaya göre uzunluk değişse de ortalama 10-15 km’lik bir parkur sizi bekliyor olacaktır. Parkuru uzatmak ve kısaltmak sizin tercihlerinize kalıyor.

Parkur Zorluk Durumu

Parkurun çok büyük bir bölümü orman içi yollardan geçiyor. birkaç noktada patika yollara giriş yapıyorsunuz. Kolay parkur olarak değerlendirilebilir.

Parkurda Neler Göreceksiniz?

Parkurun %80’lik kısmı dere kenarında geçiyor. Bol bol su göreceksiniz. Bazı noktalarında ufak şelaleler yer alıyor. Tabiki parkurun en önemli kısmı ise Volçan Köprüsü.

Uyarı: Köprünün olduğu kısım askeri bölgedir. İzin alınmadan girilmesi yasaktır. Bu kısmı dikkate almanızda fayda var…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.