• Genel Bilgiler
 • Gezi Rotası
 • Fiyata Dahil Olanlar
 • Fiyata Dahil Olmayanlar
 • Yorumlar
 • Geziye Katıl
 • S.S.S

İncesırt Köyü yakınlarında başlayacak olan yürüyüşümüz Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan Rezve Deresi üzerinde bulunan tarihi Volçan Köprüsünü keşif ile devam edecektir.

Parkur: İncesırt Köyü – Volçan Köprüsü – İncesırt Köyü

Görülecek YerlerVolçan Köprüsü, İncesırt Köyü, Mutlu Dere (Rezve)

Parkur Uzunluğu15 Km

İrtifa: Ortalama 550 m

Parkur Zorluğu: Orta Zorlukta

Yol Yapısı: Toprak Yollar, Orman Yolları, Orman içi Patikalar, dere kenarı patikalar

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde bazı değişkenlikler olabileceğini unutmayalım.

VOLÇAN KÖPRÜSÜ

Kesme taş ile 3 kemerli olarak yapılmış köprünün günümüzde sadece tek kemeri sağlamdır. Kuzeybatı, güneydoğu istikametindedir. Güneydoğu tarafı Türkiye kısmındaki kemer ayaktadır. Diğer kısım çökmüş, taşları etrafta dağınık durumdadır. Köprünün sağlam olan kısımlarını incelediğimizde 5 m eninde, orta kemer açıklığının yaklaşık 10 m, kenar kemerlerin de yaklaşık 7 m açıklıkta olduğu görülmektedir. Yıkılmış olan kemerlerin ayakları görülebilmektedir.

Küçük sırt çantası: Gezi esnasında yedek giysi, yağmurluk, krem, fotoğraf makinesi gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bir sırt çantası.
Ayakkabı: Eğer geziniz doğada yürüyüşler içeriyorsa sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır.
Eğer geziniz kültür ve şehir içeriyorsa rahat bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Mevsime göre bot giyebilirsiniz. Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik bulundurabilirsiniz.
Tozluk: Doğa yürüyüşü içeren turlarda tozluk bulundurabilirsiniz. Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani.
Yağmurluk: Nereye giderseniz gidin yağmur yağabilir. Su geçirmez mont/ceket veya en pratik çözün panço kullanabilirsiniz. Panço sırt çantanız dahil sizi baştan diz altına kadar yağmurdan korur.
Baton: Doğa yürüyüşü içeren turlarda getirebilirsiniz.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak bir polar veya rüzgarlık işinizi görecektir. Mevsime göre mont bulundurunuz.
Alt: Sentetik kumaşlı rahat pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolonla da yürüyebilirsiniz. Doğa turlarında kot pantolon tamamen konu dışında.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Eğer gezilecek yerler arasında deniz, şelale, göl veya doğal termal havuz varsa, orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı ve fotoğraf alışverişi için flash bellek getirmeyi unutmayın.

Hiçbir detay bulunamadı.

Gezi Programı

Yola Çıkış

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 08:30

Yola Çıkış

Kişi sayısına göre aracımız ve kalkış güzergahlarımız hakkında bilgi verilecektir

Kahvaltı

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 09:30

Kahvaltı

Duruma göre yolda çorba veya pastanede kahvaltı yapılacaktır.

Yürüyüş Başlangıcı

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 11:00

Yürüyüş Başlangıcı

Kısa Molalar

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 13:00

Kısa Molalar

Yürüyüş esnasında kısa molalar verilecektir. Bu molalarda kahve, atıştırmalık yemek ve fotoğraf çekimleri ihtiyaçlar için durulacaktır.

Yemek

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 15:00

Yemek

Ana yemeğimiz Volçan Köprüsü çevresinde veya aracımıza yakın bir yerde yenilecektir. Yemek bilgisi ayrıntılı olarak grupta paylaşılacaktır.

Dönüş

Tarih : 24 Şubat 2019

Zaman : 17:00

Dönüş

En geç 17:00-18:00 gibi dönüş yoluna geçilecektir.
 • Yakıt
 • Yemek
 • Ekstra İhtiyaçlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlk yorum yapan siz olun ''İncesırt-Volçan Köprüsü Yürüyüşü''

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Group (Min-Max)
  Kişilik
  Fiyat
   
 • Başlangıç Tarihi Pazar 31 Mart 2019
  Bitiş Tarihi Pazar 31 Mart 2019
  Group (Min-Max) 1 - 20 Kişilik
  Fiyat

Ayrıntı Bulunamadı