Korsan Koyu (Kıyıköy)

Kıyıköy sahil kenti olarak bilinmesi yanında, tarihi ve doğa yürüyüş rotaları ile de adından söz ettirmektedir. Son zamanlarda çok popüler olan ve birçok yürüyüş grubunun da merak edip geldiği rotalardan biri olan Korsan Koyu.

Korsan Koyu – Kıyıköy

Eğer arama yaparsanız Kastro taraflarında başka bir korsan koyu daha olduğunu görürsünüz. Ama orası Kıyıköy yakınlarında bulunan koy kadar ilgi çekici değil diyebiliriz. Tabi bu kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Kastro taraflarında bulunan koya ulaşmak gerçekten zahmetli ve zorlu. Burası kadar da güzel manzarası yok.

Korsan Koyu

Burayı ilgi çeker hale getiren nedenlerden biri de yakınlarında bulunan Cenevizlilerden kalma mağaraları. Diğer bir özelliğide halen aktif olan resmi kazı alanı.

Korsan Koyu

Neler Yapılabilir?

Doğa yürüşleri yapılabilir. Deniz manzaralı, orman içerikli, tarihi mağraları içeren çok güzel parkur sonunda alana ulaşabilirsiniz.

Alanda orman içinde çok güzel kamp yapabileceğiniz yerler var fakat Korsan Koyuna biraz uzakta kalırsınız. Kamp alanınızı yakına alma imkanı pek yok diyebiliriz.

Alana araç ile gelmek isterseniz 4 çeker ve yüksek bir araca ihtiyacınızın olacağını belirtmekte fayda var. En güzeli yürüyerek gelmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.