Yürüyüş Parkuru Arayanlara; Kartal Kayalar (Monopetra)

Kartal Kayalar Istranca dağ kümelerinin içerisinde yer alan ve her mevsim farklı güzellikleri görebileceğiniz birçok yürüyüş parkurundan biri. Aşağıda hava günlük güneşlik iken buraya çıktığınızda bol sis ve yağmurla karşılaşmanız olası. Eğer kış mevsiminde giderseniz karlar içinde mükemmel bir yer görürsünüz.

Kartal Kayalar

Etrafta yürüyebileceğiniz birçok parkur var demiştik. Bu parkurların sonu sizin yürüme sınırınız diyebiliriz. Buralaradan başlayıp İğneada Longoz Ormanlarında bitirebilirsiniz mesela.  Güneşli Göllere kadar yürüyebilirsiniz. yani güzel bir plan program ile birçok rota çıkarabilirsiniz.

Kartal kayalar

Biz sonbaharda yürümeyi tercih ettik ve ailede çocuklar olması nedeniyle kısa olan parkuru tercih ettik. Sonbaharın bütün renklerini burada resimlemek mümkün. Hatta vaktiniz ve imkanınız varsa burada kamp yapın. Ama şunu ifade edeyim çok yağış alan biryer. Eğer aşağılara inerseniz dere yataklarına da ulaşabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Yenice-Demirköy yolunun 14. km’sinde orman yolunu gördüğünüzde(koordinatları alt kısımda vericem) ister aracınızı bırakıp burdan sonrasını yürüyerek gidin veya araç ile biraz içeri girdikten sonra yolun 3 yöne ayrıldığını ve parkur tabelalarını görüceksiniz. Buradan sonra yürümeyi de tercih edebilirsiniz. Eğer bizim gibi biraz daha kolay olsun derseniz sağ yolu tercih ederek verdiğim noktada aracınızı bırakarak yürümeyi tercih edebilirsiniz ki bu yol en kolay olanı diyebilirim.

Koordinatlar

Orman Yolu Giriş: 41.795279, 27.736579

Parkurların Başlangıç Noktası: 41.781078, 27.744298

Kartal Kayalar (Monopetra) Başlangıç Noktası: 41.774165, 27.743748

Kartal Kayalar (Monopetra): 41.763833, 27.770113

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.